مقالات

RSS

پاسخ به سئوالات حقوقی ارث : مشاوره مالیات بر ارث

1 May 2019

پاسخ به سئوالات حقوقی ارث

مشاوران حقوقی و مالی موسسه دهک آماده کمک به شما و ارائه مشاوره و پاسخ ب سئوالات حقوقی ارث و کمک به شما در جهت رفع مشکلات مالیاتی شخص متوفی و مالیات بر ارث هستند.

اگر شما هم در زمینه ارث , نحوه تقسیم ارث بین دختران و پسران , سئوالات خاص و تکنیکی و حقوقی ارث را دارید توصیه اکید میشود حتما قبل از انحصار وراثت با یک متخصص ارثحقوقی و مالی در این زمینه مشورت نمایید.

مالیات بر ارث

آیا از تغییرات مالیات بر ارث در قانون جدید مالیات های مستقیم اطلاع دارید؟

آیا می دانید یکی از مهم ترین تغییرات این قانون تغییر ملاک ارزشگذاری املاک می باشد؟

آیا از حقوق خود در این زمینه آگاهی دارید ؟

........................................ ........................................ ........................................ ......

قوانین مالیات بر ارث

اساسی ترین تغییر ایجاد شده در بخش مالیات بر ارث ، نحوه محاسبه اموال متوفی و صدور مفاصا حساب مالیاتی است که در قانون جدید با ساده سازی و حذف مواد و تبصره هایی که دشواریهایی را برای ورثه ایجاد می کند و گاها موجب نارضایتی آنها از سیستم مالیاتی می شود تلاش شده این نقایص رفع گردد.

قانون جدید مالیات بر ارث

در قانون جدید بر خلاف گذشته نیازی نیست که همه دارایی های متوفی به صورت یکجا محاسبه و برای پرداخت مالیاتی آن اقدام شود بلکه ورثه می توانند نسبت به تعیین تکلیف بخشی از اموال و داراییهای متوفی تصمیم گرفته و مالیات متعلقه را پرداخت نمایند.

زمان ارائه اظهار نامه مالیاتی ارث ( متوفی) چقدر است؟

یکی دیگر از تغییرات مثبت صورت گرفته در قانون جدید ، افزایش زمان ارائه اظهار نامه مالیاتی متوفی از شش ماه به یک سال می باشد.

نرخهای جدید در نظر گرفته شده برای هریک از اموال متوفی در قانون جدید مالیاتهای مستقیم ، یکی از تغییرات محسوس و بسیار کارآمد می باشد. در قانون فعلی ، اموال و داراییهای متوفی به قیمت روز فوت، محاسبه و مالیات آن دریافت می شد در حالیکه با تغییرات به وجود آمده در این بخش، ارزش داراییهای متوفی به قیمت روز انتقال به وراث، مبنای محاسبه مالیات می باشد که این امر موجب می شود ورثه در اولین فرصت نسبت به انحصار وراثت و پرداخت مالیات اقدام نمایند و امید به کاهش ارزش مالیات متعلقه در آینده، آنها را از اینکار منصرف نکند.

ارزشگذاری ارثیه به نرخ روز

گفتنی است که ارزش گذاری اموال متوفی به نرخ روز انتقال، علاوه بر اینکه امر رسیدگی و تعیین مالیات را توسط ادارات مالیاتی بسیار سهل و آسان می کند ، باورپذیری و همراهی ورثه برای تمکین به قانون و پرداخت مالیات تعیین شده را افزایش می دهد . بدین ترتیب اختلاف بین سازمان امور مالیاتی و مودیان در این بخش به حداقل خواهد رسید و این همان هدفی است که سیستم مالیاتی با ساده سازی و اصلاح در قانون مالیاتهای مستقیم به دنبال آن می باشد.

حسابداری مالی

20 Jan 2018

علم حسابداری شاخه های مختلفی دارد . حسابداری مالی هم یکی از زیر شاخه های علم حسابداری نوین میباشد که بصورت ریز تر اقدام به حسابداری امور مالری و مرتبط آن میکند.

برگزاری دوره های آموزش حسابداری و نرم افزارهای تخصصی

موسسه خدمات و مشاوره حسابداری دهک با سالها تجربه و داشتن متخصصان و اساتید علم حسابداری در مجموعه خود آمادگی دارد کلیه خدمات حسابداری اععم از حسابداری مالی , حسابداری مالیاتی , حسابرسی , آموزش حسابداری , فروش نرم افزار حسابداری و ارائه آموزش های لازم در زمینه آموزش نرم افزارهای حسابداری ارائه نماید.

چگونه از خدمات آموزشی موسسه استفاده کنم؟

شما عزیزان برای استفاده از خدمات آموزشی موسسه خدمات حسابداری دهک اععم از آموزش نرم افزارهای حسابداری که بصورت برگزاری دوره های عمومی در محل موسسه یا برگزاری کلاس های خصوصی برای کارکنان شرکت ها و موسسات متقاضی را در محل دفتر متقاضیان یا دفتر موسسه دهک ارائه نماید.

تنظیم اظهار نامه مالیاتی در تبریز

16 Jul 2017

یک شرکت تجاری یا موسسه غیر تجاری مکلف می باشد هر سال تا 31 تیر ماه اظهارنامه مالیاتی در تبریز سال مالی سال قبل شرکت را به سازمان دارائی و ممیزمربوطه شرکت تسلیم نماید. خود اظهاری عملکردمالی و یا اظهارنامهمالیاتی درواقع تصویر عملکردمالی بنگاه اقتصادی در طول یک دوره مالی می باشد که مودی در باره فعالیت مالی خوداعلام می کند. فرم اظهار نامه مالیاتی در واقع بیان میزان درآمد یا فروش و هزینه ها و موجودی ها و نهایتا سود (زیان) می باشد.

برای تنظیم اظهار نامه مالیاتی در تبریز از حسابداران و مشاوران با تجربه کمک بگیرید

با توجه به اعمال کنترلهای متقابل در متن اظهارنامه که بر مبنای اصول حسابداری و قوانین مالیاتی می باشد تنظیم اظهارنامه برای کسانی که با اصول حسابداری ناآشنا هستند دشوار و برای صنایع بزرگ تقریبا غیر ممکن می باشد. تکمیل نامناسب آن به سادگی منجر به ردی دفاتر قانونی و علی الراس شدن مالیات شرکت خواهد شد. بنابراین نحوه تنظیم آن از اهمیت خاصی برخوردارمی باشد. در واقع هر شرکتی وضعیت مالی خود را به دارایی اعلام نموده و مالیات مربوط به سال مالی گذشته را طبق اظهارنامه تسلیمی پرداخت می نماید.

سئو میر

سئو میر یک تیم قوی در زمینه بهینه سازی سایت , سئو میباشد . و بصورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات سئو ؛ سئو سازی سایت و بهینه سازی وب سایت در ایران میکند

لینک برخی از صفحات سایت سئو میر :

سئو

انجام سئو

طراحی اپلیکیشن موبایل

بک لینک

دامنه

کلاس آموزش سئو 

سئو مشهد

سئو سایت گیلان

سئو کرج

سئو ارزان

راهبند

  • خدمات ما
  • اصول کاری
  • پروژه ها
  • آموزش سئو
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
  • سفارش سئو